Producenci
Promocje
Cavalor Arti Matrix - aparat ruchu
Cavalor Arti Matrix - aparat ruchu

999,00 zł

Cena regularna: 1 159,00 zł

Najniższa cena: 1 159,00 zł
szt.

Czy jeździectwo to bezpieczny sport?

Jeździectwo to wyjątkowy sport, jak rzadko kiedy bowiem uprawiając go nie przesądzamy jedynie o własnym bezpieczeństwie. Pod naszą opieką znajduje się również koń, sama jazda konna jest więc wzajemnym troszczeniem się jeźdźca i jego rumaka. Trudno uciec, w związku z tym, od pytania o to, czy jeździectwo jest sportem bezpiecznym. Okazuje się przy tym, że odpowiedź na nie jest twierdząca.

Jak się zabezpieczyć?

Jeździectwo to sport wymagający, jego uprawianie nie musi jednak kończyć się kontuzjami. O naszych szansach na bezpieczne powroty z kolejnych treningów decyduje jednak nie tylko doświadczenie i stopień porozumienia z samym koniem. Nie można zapominać również o odpowiednim zabezpieczeniu, w tym zwłaszcza o kasku. Ten jest niezbędnym wyposażeniem każdego jeźdźca. Wystarczy zresztą udać się na profesjonalne zawody, aby przekonać się o tym, że nawet osoby mogące pochwalić się światową sławą, nigdy nie pojawiają się na nich bez odpowiedniego okrycia głowy. Jeszcze przed rozpoczęciem treningu dobrze jest więc odwiedzić profesjonalny sklep jeździecki i poszukać kasku dla siebie. Warto też pamiętać o tym, że troszcząc się o własne bezpieczeństwo, o kasku nie wolno zapominać nawet podczas krótkiego spaceru.

W trosce o konia

Jeździectwo jest sportem, który zbliża konia i jeźdźca do tego stopnia, że w pewnym momencie musi nawiązać się pomiędzy nimi nić sympatii. Jeśli więc mówimy o kwestiach związanych z bezpieczeństwem tego sportu, powinniśmy pamiętać o tym, że dotyczy ono również samego konia. O ile najważniejszymi akcesoriami jeźdźca są kask i kamizelka, o tyle koń będzie potrzebował przede wszystkim dobrego ogłowia oraz wędzideł. Przyda się mu także derka chroniąca zwierzę nie tylko przed zimnem, ale i przed owadami, jej stosowanie sprawia bowiem, że koń jest znacznie spokojniejszy. W sklepie jeździeckim warto też zapytać o owijaki, ochraniacze i podkładki, nogi konia zasługują bowiem na troskę nie mniejszą niż głowa jeźdźca. Tak przygotowani możemy mieć pewność, że jazda konna nie będzie dla nas stanowić najmniejszego nawet zagrożenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl