Producenci

Wysokiej jakości nachrapniki, które nie powodują dyskomfortu u konia

Odpowiednio dobrane nachrapniki ułatwiają działanie kiełzna, zapobiegając ucieczce spod ręki jeźdźca i ograniczając możliwość otwierania pyska. Ich przemyślany wybór okazuje się niezwykle ważny, ponieważ ich zły rozmiar lub nieprawidłowe zapięcie może wiązać się z dużym dyskomfortem u konia, a nawet z bólem. W efekcie zwierzę może zacząć rzucać głową lub nie współpracować podczas jazdy. Z tego też powodu w naszej ofercie znajdują się starannie wykonane nachrapniki, które wyróżniają się wytrzymałością i powstają z wysokiej jakości skóry. Dzięki temu stają się godnym uwagi wyborem na bardzo długi czas.

 

Czytaj więcej

Rodzaje nachrapników – czym się wyróżniają?

Jednymi z najczęściej wybieranych nachrapników są: nachrapnik szwedzki oraz angielski, zwany także polskim. W przypadku nachrapnika angielskiego należy pamiętać o tym, że nie wywiera on zbyt dużego nacisku, dzięki czemu sprawdzi się podczas pracy z koniem, który chętnie współpracuje z jeźdźcem i akceptuje wędzidło. Z kolei decydując się na nachrapnik szwedzki, warto zwrócić uwagę na fakt, że powstaje on na bazie modelu angielskiego i różni się przede wszystkim sposobem zapięcia oraz szerokością części nosowej, która dodatkowo jest podszyta miękkim materiałem. Ponadto nachrapniki szwedzkie można mocniej zapiąć – należy jednak uważać, by takie zapięcie nie okazało się zbyt ciasne.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na ogłowie hanowerskie, które zapina się poniżej wędzidła. Tego typu nachrapnik lepiej sprawdza się w przypadku koni, które nie opuszczają zbyt chętnie głowy i nie do końca radzą sobie z wędzidłem. Powinno się jednak pamiętać o tym, że ze względu na swoją budowę ogłowie hanowerskie nie może zostać zapięte zbyt mocno, ponieważ może prowadzić do poważnych trudności z oddychaniem. W naszej ofercie pojawiają się również nachrapniki meksykańskie, które wyróżniają się dwoma skrzyżowanymi paskami znajdującymi się na nosie. Ten rodzaj nachrapników zapewnia koniom większą swobodę i komfort, wpływając również na dobrą pracę z wędzidłem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl