Producenci
Promocje
Cavalor Arti Matrix - aparat ruchu
Cavalor Arti Matrix - aparat ruchu

999,00 zł

Cena regularna: 1 159,00 zł

Najniższa cena: 1 159,00 zł
szt.
Czy jeździectwo to trudny sport?

Podczas rozmów o sporcie, najczęściej przychodzi nam na myśl dyscyplina zespołowa albo indywidualna. Piłka nożna, siatkówka, może skoki karciarskie albo bieganie? Sport to jednak nie tylko aktywności uprawianie samodzielnie lub w drużynie. To również dyscyplina, w której jedyny partner to jednocześnie ogromne wsparcie, a bez wzajemnego zrozumienia trudno liczyć na owocną współpracę. Dodajmy do tego, iż ów partner to zwierzę – i chyba nikt już nie ma wątpliwości, że mowa o jeździe konnej.

czytaj całość »
Zakup sprzętu dla konia i jeźdźca w internecie

W Internecie dzisiaj możemy kupić wszystko, więc dlaczego nie możemy zakupić za pośrednictwem sieci sprzętu jeździeckiego? Nie ma ku temu żadnych powodów i jak pokazuje praktyka, nie ma też żadnych barier, ponieważ istnieje całe mnóstwo większych i mniejszych sklepów, gdzie jeździec może zaopatrzyć się w kompletne wyposażenie jeździeckie.

czytaj całość »
Derka dla konia

Wraz z przemijaniem lata pojawia się konieczność zakupu derki dla konia. Jeśli po raz pierwszy dokonujemy w tym zakresie wyboru, to musimy zdecydować się czy potrzebna nam będzie derka treningowa, padokowa czy stajenna.

czytaj całość »
Dbanie o konia - podstawa dobrych relacji

Fascynacja końmi towarzyszy nam od stuleci. Nawet wtedy, gdy były wykorzystywane przede wszystkim jako środek i transportu, między nimi i jeźdźcami tworzyła się specyficzna, jedyna w swoim rodzaju więź. Dziś, gdy nie musimy już na nich polegać, wcale nie odeszły w zapomnienie. 

czytaj całość »
Jak odpowiednio dopasować siodło?

Siodło jest niezwykle ważnym elementem sztuki jeździeckiej. Zostało stworzone dla jeźdźca i ma być wygodne oraz nie uwierać osoby siedzącej na koniu. Jednak jego celem jest też chronienie końskiego kręgosłupa, amortyzowanie oraz równoważenie ciężaru jeźdźca. To wszystko sprawia, że siodło powinno być dobrze dobrane.

czytaj całość »
Czy jeździectwo to bezpieczny sport?

Jeździectwo to wyjątkowy sport, jak rzadko kiedy bowiem uprawiając go nie przesądzamy jedynie o własnym bezpieczeństwie. Pod naszą opieką znajduje się również koń, sama jazda konna jest więc wzajemnym troszczeniem się jeźdźca i jego rumaka. Trudno uciec, w związku z tym, od pytania o to, czy jeździectwo jest sportem bezpiecznym. Okazuje się przy tym, że odpowiedź na nie jest twierdząca.

czytaj całość »
Podstawowe rodzaje nachrapników
Podstawowe rodzaje nachrapników

Wybór nachrapnika często podyktowany jest wyglądem ogłowia z którym jest sprzedawany. Warto jednak poznać przynajmniej podstawowe rodzaje nachrapników i dowiedzieć się w czym mogą pomóc, a w czym przeszkodzić.

czytaj całość »
TM-System w siodłach Zaldi
TM-System w siodłach Zaldi

TM-System, czyli bloczek podpierający udo jeźdźca, pozwala na zachowanie pewnego dosiadu bez utraty równowagi i swobody ruchów. Jest to rozwiązanie dostępne w wielu modelach siodeł Zaldi, zarówno skokowych jak i ujeżdżeniowych.

czytaj całość »
Jak wybrać oficerki na zimę?
Jak wybrać oficerki na zimę?

Wybór butów jeździeckich na zimę często bywa trudny, trzeba zdecydować się nie tylko na konkretną markę butów, ale na model, który będzie najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Co wybrać? Termooficerki, zimowe buty stajenne, a może klasyczne termobuty...?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl