Producenci
Promocje
Cavalor Arti Matrix - aparat ruchu
Cavalor Arti Matrix - aparat ruchu

999,00 zł

Cena regularna: 1 159,00 zł

Najniższa cena: 1 159,00 zł
szt.
Beris Wędzidło anatomiczne Soft
Beris Wędzidło anatomiczne Soft

235,00 zł

Cena regularna: 275,00 zł

Najniższa cena: 275,00 zł
szt.

Nie sposób wyobrazić sobie jazdy konnej bez siodła. Trudno mówić o jeździe na starym, źle dopasowanym zarówno do konia jak i do jeźdźca. Dlatego właśnie siodłom pozaświecamy szczególnie dużo uwagi. Zapewne każdy, nawet średnio doświadczony fan sportów konnych, wie że dobre siodło jest fundamentem, zarówno dla niego jak i dla konia. Bez tej stabilnej podstawy trudno mówić o dobrej, zdrowej i bezpiecznej aktywności związanej z końmi. Odpowiednio dobrane siodło zaowocuje dobrym zdrowiem Twojego konia i Twoim, nieskrępowany źle dobranym siodłem koń da z siebie pełnię swoich możliwości a Ty będziesz swobodnie cieszyć się z jazdy. Dobrze dobrane siodło do konia zapewni odpowiedni dosiad, co za tym idzie nasza praca koniem zyska zupełnie nową jakość. Wszystkie trudne dotąd elementy będą wychodzić o wiele łatwiej, do tego pozbędziecie się starych złych nawyków. Posiadamy bardzo bogatą ofertę siodeł, w tym takie, jakich nie znajdziecie w żadnym innym miejscu. Klasyczne, aczkolwiek nowoczesne siodła Stubben, doskonałe siodła hiszpańskiej marki Zaldi (używane przez drużynę olimpijską tego kraju) zarówno w tradycyjnym wydaniu w stylu angielskiej szkoły jazdy jak też znakomite siodła rajdowe czy absolutnie zjawiskowe siodła do jazdy w stylu hiszpańskim, wytwarzane ręcznie przez najwyższej klasy rzemieślników firmy Zaldi i Ludomar. Nasza oferta zawiera siodła na każdą kieszeń i preferencje, mamy siodła skórzane, tradycyjne, syntetyczne, o zmiennym rozstawie łęków, siodła używane przez najwyższej klasy zawodników jak też te które wybierają szkółki jeździeckie. O siodłach wiemy wszystko – nie bójcie się pytać.

 

Czytaj więcej

Siodła dla koni — dlaczego ich wybór ma tak duże znaczenie?

To mit, że siodła dla koni powstały przede wszystkim z myślą o jeźdźcach i o tym, aby zapewnić im komfortową jazdę. Osoby, które pracują z końmi przed wiele lat wiedzą, że siodło to przede wszystkim połączenie jeźdźca z koniem, które powinno zapewniać zwierzęciu wygodę oraz chronić je przed różnego rodzaju kontuzjami. Ponadto niektóre siodła, jak na przykład siodło wyścigowe, wyróżniają się specyficzną budową, która sprawdza się przy konkretnym stylu jazdy, pozwalając na osiąganie lepszych wyników i na większe bezpieczeństwo. Dlatego też w naszym sklepie jeździeckim Equiversum zapewniamy bardzo duży wybór wysokiej jakości siodeł, które różnią się między sobą rozmiarami, materiałami oraz budową.

Czym powinno wyróżniać się odpowiednio dobrane siodło?

Odpowiednio dobrane siodło musi zapewniać komfort zarówno zwierzęciu, jak i jeźdźcu, a także chronić konia przed poważnymi uszkodzeniami w obrębie jego aparatu ruchowego. To tego typu kontuzji najczęściej dochodzi z powodu korzystania ze złych siodeł, które powodują ból oraz nie dopasowują się prawidłowo do sylwetki. Następnie, w wyniku ciągłego ucisku, koń odczuwa coraz większy ból pleców, a także może cierpieć z powodu uciążliwych otarć. Z tego też powodu podczas wyboru siodła warto zwrócić szczególną uwagę na łęk i jego rozmiar. W naszym sklepie proponujemy jeźdźcom siodła o różnym rozstawieniu wspomnianego elementu, co pozwala na łatwe znalezienie idealnego siodła dla koni.

Oprócz tego bardzo duże znaczenie ma rodzaj używanego siodła — nieodpowiednio dobrany nie tylko negatywnie wpłynie na komfort jazdy, ale także nie zapewni odpowiedniego bezpieczeństwa i nie pozwoli na osiąganie coraz lepszych wyników. Dlatego też warto pamiętać o tym, że siodło wyścigowe znacznie różni się od siodła skokowego czy wszechstronnego. To sprawia, że powinno się je dobierać nie tylko do konia, ale również do styl jazdy. Ponadto niezależnie od rodzaju treningów warto zadbać o osprzęt do siodeł, czyli między innymi o czapraki czy podkładki. Podkładki umożliwiają bowiem lepsze dopasowanie siodła do zwierzęcia, co okazuje się szczególnie ważne w przypadku bardzo energicznych koni. Wówczas skutecznie chronią kręgosłup przed urazami, pozwalając uniknąć w przyszłości wielu poważnych kontuzji.

Rodzaje siodeł dla koni

Oprócz wspomnianych siodeł wyścigowych, które wyróżniają się przede wszystkim kompaktowymi wymiarami, dużym uznaniem cieszą się siodła ujeżdżeniowe. Tego typu produkty bardzo dobrze sprawdzają się w szkółkach jeździeckich i są często wykorzystywane zarówno przez początkujących, jak i profesjonalistów. Cechują się prostą konstrukcją i wygodą jazdy. Obok siodeł ujeżdżeniowych bardzo często można spotkać się z taką propozycją jak siodło wszechstronne, które również wyróżnia się stosunkowo nieskomplikowaną konstrukcję i pozwala na komfortową jazdę osobom o różnym stopniu zaawansowania. Ponadto od wielu lat niesłabnącą popularnością cechuje się damskie siodło, które ze względu na specyficzną budowę okazuje się idealne do jazdy bokiem i podobnie jak pozostałe siodła może dzielić się na skokowe czy przystosowane do codziennej jazdy.

 

Wysokiej jakości siodła jeździeckie

Loesdau Siodło Elva Fenix Loesdau Siodło Elva Fenix
Producent: Ludomar
Cena:

7 100,00 zł

szt.
zobacz więcej
Loesdau Siodło na kuca Flexible Loesdau Siodło na kuca Flexible
Producent: Loesdau
Cena:

435,00 zł

szt.
zobacz więcej
Loesdau Siodło na miniszetlanda Loesdau Siodło na miniszetlanda
Producent: Loesdau
Cena:

430,00 zł

szt.
zobacz więcej
Loesdau Siodło skokowe Verona Loesdau Siodło skokowe Verona
Producent: Loesdau
Cena:

2 895,00 zł

szt.
zobacz więcej
Loesdau Siodło ujeżdżeniowe Madrid Loesdau Siodło ujeżdżeniowe Madrid
Producent: Loesdau
Cena:

3 785,00 zł

szt.
zobacz więcej
Loesdau Siodło White Mountain Loesdau Siodło White Mountain
Producent: Loesdau
Cena:

1 780,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ludomar Siodło Almonte Ludomar Siodło Almonte
Producent: Ludomar
Cena:

5 209,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ludomar Siodło Alta Escuela de Luxe Ludomar Siodło Alta Escuela de Luxe
Producent: Ludomar
Cena:

6 800,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ludomar Siodło Argos Ludomar Siodło Argos
Producent: Ludomar
Cena:

5 015,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ludomar Siodło Camarguesa Ludomar Siodło Camarguesa
Producent: Ludomar
Cena:

7 765,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ludomar Siodło Castellana Ludomar Siodło Castellana
Producent: Ludomar
Cena:

4 379,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ludomar Siodło Cazorla Ludomar Siodło Cazorla
Producent: Ludomar
Cena:

5 949,00 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl