Producenci

Czy jeździectwo to trudny sport?

Podczas rozmów o sporcie, najczęściej przychodzi nam na myśl dyscyplina zespołowa albo indywidualna. Piłka nożna, siatkówka, może skoki karciarskie albo bieganie? Sport to jednak nie tylko aktywności uprawianie samodzielnie lub w drużynie. To również dyscyplina, w której jedyny partner to jednocześnie ogromne wsparcie, a bez wzajemnego zrozumienia trudno liczyć na owocną współpracę. Dodajmy do tego, iż ów partner to zwierzę – i chyba nikt już nie ma wątpliwości, że mowa o jeździe konnej. 

Dlaczego jazda konna?
Jeździectwo staje się coraz bardziej popularnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Powstają coraz to nowe stadniny, szkoły nauki jazdy konnej, a ludzie coraz chętniej integrują się z końmi. Ośrodki prześcigają się wręcz w wymyślaniu ciekawszych i jeszcze bardziej atrakcyjnych ofert. Zdecydowanie zachęca to do spróbowania swoich sił w siodle. A zdecydowanie warto, bo jeździectwo zalet ma bardzo wiele! 

Zalety jazdy konno 
Jeździectwo to sport, który angażuje właściwie całe ciało. Podczas jazdy niemal każdy mięsień jest napięty – od nóg, poprzez pośladki i kręgosłup. Dzięki temu sport ten doskonale poprawia sprawność fizyczną i wytrzymałość organizmu. Poprawia się wydolność, korygowane są błędy w postawie, lepsza staje się także ogólna kondycja. A to nie wszystko, bo poza sferą fizyczną, jeździectwo oddziałuje również na sferę psychiczną. Nawiązywanie relacji z koniem pomaga pozbyć się stresu, ale również kształtuje pewność siebie, odpowiedzialność oraz wpływa pozytywnie na zdolność do pracy w grupie oraz współdziałania. 

Czy jeździectwo to trudny sport?
Postawmy sprawę jasno – jazda konno nie jest najłatwiejszym sportem. Przede wszystkim wymaga wiele wysiłku i pracy, ale nie tylko fizycznej. Ważne jest, by podchodzić do konia ze spokojem, cierpliwością i opanowaniem – wtedy odpłaci się tym samym. Trzeba wyczuć charakter wierzchowca i spróbować powoli się z nim zaprzyjaźniać. Najważniejsze w jeździectwie jest bowiem nawiązanie pozytywnej relacji z najbliższym i jedynym partnerem, czyli koniem właśnie. Gdy uda się to osiągnąć, cała reszta to już tylko ćwiczenie i droga ku doskonałości. Przed rozpoczęciem nauki ważne jest jednak skompletowanie odpowiedniego sprzętu do jazdy konno. Niezbędne będzie profesjonalne obuwie, kask oraz wygodny strój.

Jazda konno – coś dla ducha i ciała 
Nauka jeździectwa nie jest prosta, ale efekty są warte każdego wysiłku włożonego w treningi. Więź między koniem a człowiekiem i współpraca podczas jazdy to niesamowite emocje, relaks i sposób na przyjemne, aktywne spędzanie wolnego czasu na łonie natury.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl