Producenci
Promocje
Brockamp Pętla cordeo
Brockamp Pętla cordeo
69,00 zł 59,00 zł
szt.
Loesdau Kiełzno Sun Wheel
Loesdau Kiełzno Sun Wheel
312,00 zł 279,00 zł
szt.
Czy jeździectwo to trudny sport?

Podczas rozmów o sporcie, najczęściej przychodzi nam na myśl dyscyplina zespołowa albo indywidualna. Piłka nożna, siatkówka, może skoki karciarskie albo bieganie? Sport to jednak nie tylko aktywności uprawianie samodzielnie lub w drużynie. To również dyscyplina, w której jedyny partner to jednocześnie ogromne wsparcie, a bez wzajemnego zrozumienia trudno liczyć na owocną współpracę. Dodajmy do tego, iż ów partner to zwierzę – i chyba nikt już nie ma wątpliwości, że mowa o jeździe konnej. 

Dlaczego jazda konna?
Jeździectwo staje się coraz bardziej popularnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Powstają coraz to nowe stadniny, szkoły nauki jazdy konnej, a ludzie coraz chętniej integrują się z końmi. Ośrodki prześcigają się wręcz w wymyślaniu ciekawszych i jeszcze bardziej atrakcyjnych ofert. Zdecydowanie zachęca to do spróbowania swoich sił w siodle. A zdecydowanie warto, bo jeździectwo zalet ma bardzo wiele! 

Zalety jazdy konno 
Jeździectwo to sport, który angażuje właściwie całe ciało. Podczas jazdy niemal każdy mięsień jest napięty – od nóg, poprzez pośladki i kręgosłup. Dzięki temu sport ten doskonale poprawia sprawność fizyczną i wytrzymałość organizmu. Poprawia się wydolność, korygowane są błędy w postawie, lepsza staje się także ogólna kondycja. A to nie wszystko, bo poza sferą fizyczną, jeździectwo oddziałuje również na sferę psychiczną. Nawiązywanie relacji z koniem pomaga pozbyć się stresu, ale również kształtuje pewność siebie, odpowiedzialność oraz wpływa pozytywnie na zdolność do pracy w grupie oraz współdziałania. 

Czy jeździectwo to trudny sport?
Postawmy sprawę jasno – jazda konno nie jest najłatwiejszym sportem. Przede wszystkim wymaga wiele wysiłku i pracy, ale nie tylko fizycznej. Ważne jest, by podchodzić do konia ze spokojem, cierpliwością i opanowaniem – wtedy odpłaci się tym samym. Trzeba wyczuć charakter wierzchowca i spróbować powoli się z nim zaprzyjaźniać. Najważniejsze w jeździectwie jest bowiem nawiązanie pozytywnej relacji z najbliższym i jedynym partnerem, czyli koniem właśnie. Gdy uda się to osiągnąć, cała reszta to już tylko ćwiczenie i droga ku doskonałości. Przed rozpoczęciem nauki ważne jest jednak skompletowanie odpowiedniego sprzętu do jazdy konno. Niezbędne będzie profesjonalne obuwie, kask oraz wygodny strój.

Jazda konno – coś dla ducha i ciała 
Nauka jeździectwa nie jest prosta, ale efekty są warte każdego wysiłku włożonego w treningi. Więź między koniem a człowiekiem i współpraca podczas jazdy to niesamowite emocje, relaks i sposób na przyjemne, aktywne spędzanie wolnego czasu na łonie natury.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl