Producenci

KIlka słów o siodłach ujeżdżeniowych

KIlka słów o siodłach ujeżdżeniowych

Siodła ujeżdżeniowe różnią się od innych typów siodeł prostą tybinką, która pozwala na swobodne ułożenie nóg na bokach konia przy niewielkim ugięciu kolan. Siedzisko w tych siodłach jest dużo głębsze niż w siodłach skokowych. Różne modele różnią się między sobą. Mogą mieć bardzo głębokie siedzisko https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Drim/576 albo bardziej płaskie https://www.equiversum.pl/pl/p/Ludomar-Siodlo-Jalama/937. Generalnie rzecz biorąc, siodła z bardziej płaskim siedziskiem są wygodniejsze dla jeźdźców jeżdżących w siodłach o większych rozmiarach.

Kolejną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę są klocki i poduszki kolanowe. Obecnie producenci proponują bardzo wiele rozwiązań - od bardzo dużych klocków kolanowych, często naszytych na tybinkę https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Passage/580 przez średniej wielkości, anatomiczne klocki https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-San-Jorge/602  aż po siodła z bardzo niewielkimi poduszkami, czasem bez klocków https://www.equiversum.pl/pl/p/Zadi-Siodlo-Classic/647 wybierane przez jeźdźców lubiących swobodne ułożenie nóg. Siodła ujeżdżeniowe nie posiadają klocków z tyłu. Dostępne są również innowacyjne rozwiązania, takie jak TM System firmy Zaldi https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Drim/576 zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalne podparcie dla uda.

Dla maksymalnej stabilizacji na grzbiecie konia, siodła ujeżdżeniowe posiadają długie przystuły. Obecnie bardzo popularne są przystuły w systemie V https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Drim/576 które jeszcze lepiej mocują siodło na grzbiecie i lepiej rozkładają nacisk.

Dla jeźdźców, którzy dopiero przesiadają się na siodło ujeżdżeniowe bardzo dobrym pomysłem są siodła z nieco płytszym siedziskiem i tybinkami wysuniętymi nieco do przodu, na przykład https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Royal-Doma-DeLuxe/653.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl