Producenci
Promocje
Brockamp Pętla cordeo
Brockamp Pętla cordeo
69,00 zł 59,00 zł
szt.
Loesdau Kiełzno Sun Wheel
Loesdau Kiełzno Sun Wheel
312,00 zł 279,00 zł
szt.
Siodło hiszpańskie dla laika
Siodło hiszpańskie dla laika

Siodła hiszpańskie stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Są nie tylko piękne i oryginalne, lecz także bardzo wygodne. Są to często modele o bardzo długiej tradycji, sprawdzone przez pokolenia jeźdźców. Dla przykładu, siodło Española https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Espanola/629 to klasyczny model, który można spotkać w niemal identycznej formie u wielu producentów.

Siodła hiszpańskie dzielą się na dwa podstawowe typy. Siodła do alta escuela, czyli do klasycznego ujeżdżenia, na przykład model Alta Escuela https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Alta-Escuela/574 oraz siodła do doma vaquera, stylu wywodzącego się z roboczej jazdy hiszpańskich pasterzy bydła. Za przykład służyć może model Vaquera T+T https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Vaquera-T-T/621. Siodła do alta escuela wyróżniają się wysokimi galeriami (tylna zwykle jest długa, sięgająca bioder jeźdźca), optycznie płaskim siedziskiem i długimi, prostymi tybinkami. Najważniejszą ich cechą jest jednak doskonałe wyważenie, siodła alta escuela usadzają jeźdźca dokładnie nad środkiem ciężkości konia, dzięki czemu dosiad jest bardzo stabilny. Tybinki są dłuższe niż w klasycznych siodłach ujeżdżeniowych, zwykle wyposażone w niewielkie poduszki lub klocki https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Real-Escuela/652. Siodła alta escuela bardzo dobrze sprawdzają się również w ujeżdżeniu i jeździe maneżowej.

Siodła do doma vaquera, na przykład Cabriola https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Cabriola-Rejoneo/595 usadzają podobnie do siodeł west. Pokryte są owczym futerkiem. Do ich tradycyjnego wyposażenia należą koc i masywne metalowe strzemiona, które pełnią również rolę pomocy. Siodła vaquera są wygodne, dobrze leżą na koniu, a jeźdźcowi zapewniają poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Idealnie nadadzą się dla miłośników wycieczek w siodle.

Dla jeźdźców, którym podoba się hiszpańska stylistyka, ale niekoniecznie chcą kupić klasyczne iberyjskie siodło producenci przygotowali wiele modeli stylizowanych na hiszpańskie, łączące najlepsze cechy siodeł angielskich i ujeżdżeniowych, na przykład bardzo populadny model Venus firmy Ludomar https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Cabriola-Rejoneo/595.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl