Producenci

Siodło hiszpańskie dla laika

Siodło hiszpańskie dla laika

Siodła hiszpańskie stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Są nie tylko piękne i oryginalne, lecz także bardzo wygodne. Są to często modele o bardzo długiej tradycji, sprawdzone przez pokolenia jeźdźców. Dla przykładu, siodło Española https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Espanola/629 to klasyczny model, który można spotkać w niemal identycznej formie u wielu producentów.

Siodła hiszpańskie dzielą się na dwa podstawowe typy. Siodła do alta escuela, czyli do klasycznego ujeżdżenia, na przykład model Alta Escuela https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Alta-Escuela/574 oraz siodła do doma vaquera, stylu wywodzącego się z roboczej jazdy hiszpańskich pasterzy bydła. Za przykład służyć może model Vaquera T+T https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Vaquera-T-T/621. Siodła do alta escuela wyróżniają się wysokimi galeriami (tylna zwykle jest długa, sięgająca bioder jeźdźca), optycznie płaskim siedziskiem i długimi, prostymi tybinkami. Najważniejszą ich cechą jest jednak doskonałe wyważenie, siodła alta escuela usadzają jeźdźca dokładnie nad środkiem ciężkości konia, dzięki czemu dosiad jest bardzo stabilny. Tybinki są dłuższe niż w klasycznych siodłach ujeżdżeniowych, zwykle wyposażone w niewielkie poduszki lub klocki https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Real-Escuela/652. Siodła alta escuela bardzo dobrze sprawdzają się również w ujeżdżeniu i jeździe maneżowej.

Siodła do doma vaquera, na przykład Cabriola https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Cabriola-Rejoneo/595 usadzają podobnie do siodeł west. Pokryte są owczym futerkiem. Do ich tradycyjnego wyposażenia należą koc i masywne metalowe strzemiona, które pełnią również rolę pomocy. Siodła vaquera są wygodne, dobrze leżą na koniu, a jeźdźcowi zapewniają poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Idealnie nadadzą się dla miłośników wycieczek w siodle.

Dla jeźdźców, którym podoba się hiszpańska stylistyka, ale niekoniecznie chcą kupić klasyczne iberyjskie siodło producenci przygotowali wiele modeli stylizowanych na hiszpańskie, łączące najlepsze cechy siodeł angielskich i ujeżdżeniowych, na przykład bardzo populadny model Venus firmy Ludomar https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Siodlo-Cabriola-Rejoneo/595.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl