Producenci

Jeździectwo hobbystyczne

Jeździectwo hobbystyczne


Jeździectwo ostatnimi laty, staję się coraz popularniejszym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Na koń wskakują osoby w różnym wieku, ale każdorazowo, nowy adept sztuki jeździeckiej potrzebuje kupić przynajmniej podstawowy sprzęt jeździecki.

Bez względu na to, czy traktujemy jeździectwo jako hobby, które praktykujemy od czasu do czasu, żeby wypełnić wolny czas, czy też pragniemy zająć się nim profesjonalnie, to sprzęt dla jeźdźca będzie nam tu nieodzownie potrzebny. Warto tu zainwestować w jakość i nie wybierać produktów o najniższych cenach, gdyż źle dobrany sprzęt może doprowadzić do kontuzji naszej lub wierzchowca.

Jeśli chodzi o sam ubiór jeździecki, to potrzebne nam będą bryczesy. To specjalistyczne spodnie, które gwarantują nam odpowiednie utrzymanie w siodle. Musimy się te ż wyposażyć w sztyblety. To specjalne buty do jazdy konnej, które nadają się do jazdy w ciepłe dni. Ostatecznie niezbędna nam będzie kurtka jeździecka oraz kask. Kurtka powinna być wykonana z przewiewnego, a zarazem wodoodpornego materiału. Kask zaś zabezpiecza nasze bezpieczeństwo. Kiedy będziemy go wybierać, zwróćmy uwagę czy posiada odpowiednie atesty. To znaczy czy został dopuszczony do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. To znak, że kask jest bezpieczny w użyciu.

Do wyposażenia niezbędne będzie też wyekwipowanie konia. Przede wszystkim musi mieć oczywiście siodło, które jest głównym elementem wyposażenia konia. Rynek obfituje w różne modele siodeł i trzeba wiedzieć, że niektóre z nich nadają się do jazdy rekreacyjnej, a inne do skoków. Im lepiej siodło jest dopasowane i im wyższej jest jakości, tym większa wygoda podczas jazdy i komfort dla konia. Dlatego na tym urządzeniu, zwyczajnie nie warto oszczędzać. Dodatkowo musimy posiadać też czaprak, który ma za zadanie chronić grzbiet konia przed otarciami, puśliska, które podtrzymują strzemiona oraz same strzemiona i popręg.

Oczywiście na rynku znajdziemy inne ciekawe akcesoria, które wspomagają nas w jeździe konnej lub poprawiają komfort samego zwierzęcia. Jednak jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę, to te produkty będą nam najbardziej potrzebne i niezbędne do rozpoczęcia praktykowania jeździectwa.

Ubiór dla jeźdźca

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl